Sołectwo Grzawa | Oficjalna strona sołectwa

Kółko Rolnicze

* Uwaga właściciele trzody chlewnej
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2018.03.21     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W związku z wejściem w życie w dniu 28 lutego 2018r. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. z 2018 poz. 360) prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi
przesłanymi przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pszczynie.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2018.03.16     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Bank Spółdzielczy w Miedźnej
Urząd Gminy Miedźna ZAPRASZAJĄ NA SZKOLENIE które odbędzie się w dniu 22 marca o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy Miedźna
WIĘCEJ .........

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie


* Dyżur pracownika PZDR w sprawie wypełniania wniosków o płatności bezpośrednie
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2018.03.08     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie informuje o dyżurach w Urzędzie Gminy Miedźna (sala konferencyjna) od 15 marca do 15 maja w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-11.00, w pozostałe dni w siedzibie PZDR w Pszczynie ul. Bielska 44 (budynek ELWO).
więcej.......

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie.


*Wstęp
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.12.15     dodał: Admin
sołectwo Grzawa

Kółko rolnicze – dobrowolne społeczno-gospodarcze organizacje rolników, działające w celu zwiększenia i doskonalenia produkcji rolnej. Część z nich tworzyła Spółdzielnie Kółek Rolniczych (SKR), gospodarując gruntami lub oferując usługi w zakresie mechanizacji rolnictwa.

czytaj dalej >>>

źródło strony:


*Historia Kółek Rolniczych
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.12.14     dodał: Admin
sołectwo Grzawa

Historia kółek rolniczych, organizacji powstałej z potrzeby polskich rolników, jest powiązana nie tylko z historią wsi i rolnictwa, ale także z historią narodu i państwa polskiego. Organizacja kółek rolniczych kierowała się i kieruje zasadą wierności obowiązkom wobec Ojczyzny i polskiej ziemi. Hasło Żywią i bronią przyświeca naszej działalności.

czytaj dalej >>>

źródło strony: http://kolkarolnicze.pl


* Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.10.21     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Od 18 października 2016r. rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad. Zapoznaj się z najważniejszymi zmianami.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Trwa nabór do projektu „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” dla rolników
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.10.20     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Ruszył nabór na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, który będzie trwał do 28 października 2016r.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Podziękowanie za zebrane plony
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.09.16     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


* Termin przyjmowania wniosków o powołanie na rzeczoznawcę w celu szacowania wartości zwierząt poddanych ubojowi z nakazu Inspekcji Weterynaryjnej
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.09.22     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W związku z pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pszczynie w sprawie powołania rzeczoznawców do szacowania zwierząt Wójt Gminy Miedźna uprzejmie informuje, że do piątku, 7 października 2016r. w Urzędzie Gminy Miedźna, [...]

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Upływa termin o dopłaty bezpośrednie
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.04.21     dodał: admin
sołectwo Grzawa

16 maja 2016r. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłkę pocztową lub pocztą elektroniczną. Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. wniosek spersonalizowany. Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok można pobrać także na stronie internetowej ARiMR lub wypełnić e-wniosek.
Wcześniejsze złożenie wniosku pozwoli na szybszą jego ocenę oraz da możliwość na poprawienie ewentualnych błędów w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich. Jeśli okaże się, że złożony wniosek jest niekompletny, kierownik Biura Powiatowego ARiMR, niezwłocznie po jego otrzymaniu, informuje rolnika o stwierdzonych brakach oraz o skutkach ich nieusunięcia w terminie do 10 czerwca 2016r. W przypadku, gdy rolnik nie usunie braków do 10 czerwca 2016r., wniosek o przyznanie płatności jest rozpatrywany w zakresie, w jakim został prawidłowo wypełniony. Kto złoży wniosek o przyznanie płatności obszarowych za 2016r. do 16 maja 2016r. może liczyć na otrzymanie ich w pełnej wysokości. Kto nie zdąży złożyć kompletnego wniosku w tym terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 10 czerwca 2016r., ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszone o 1%.
W 2016r. na realizację płatności bezpośrednich zostanie przeznaczona kwota ok. 3,4 mld euro. Na jednym formularzu wniosku rolnicy mogą ubiegać się o przyznanie różnych form pomocy. Agencja przypomina, że rolnicy, którzy posiadają co najmniej 10 ha gruntów ornych muszą stosować dywersyfikację upraw, a rolnicy posiadają powyżej 15 hektarów gruntów ornych dodatkowo są zobowiązani utrzymywać w gospodarstwie obszary proekologiczne (EFA).
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.arimr.gov.pl

czytaj dalej >>>

źródło strony: Midzna.pl


* Dzień Seniora
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.20     dodał: TM
sołectwo Grzawa

W czwartek, 18 lutego, odbył się organizowany co roku Dzień Seniora. Jego obchody rozpoczęły się w naszym kościele ofiarą Mszy świętej, podczas której ksiądz proboszcz udzielił wszystkim chorym sakramentu namaszczenia, a następnie każdemu błogosławieństwa lourdzkiego. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Domu Socjalnego na przyjęcie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Folkowianie z Ośrodka Caritas MB Różańcowa w Grzawie prezentujący twórczość ludową. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta, a także naszym drogim seniorom i chorym serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Zaproszenie na szkolenie PROW 2014-2020
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.12     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie PZDR w Pszczynie, Urząd Gminy Miedźna oraz Bank Spółdzielczy w Miedźnej zapraszają na szkolenie PROW 2014-2020, które odbędzie się 19.02.2016r. (piątek) o godzinie 10.00 w Urzędzie Gminy Miedźna (sala konferencyjna).

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Dzień Seniora
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.07     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Kółkiem Rolniczym serdecznie zapraszają wszystkich seniorów, chorych, rencistów i emerytów na tegoroczny Dzień Seniora w dniu 18 lutego, który rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 11.00. Po Mszy świętej organizatorzy zapraszają na spotkanie przy wspólnym stole w Domu Socjalnym w Grzawie.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


* Zaproszenie do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Technologia uprawy zbóż konsumpcyjnych”
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.02.03     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Krajowa Federacja Producentów Zbóż zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Technologia uprawy zbóż konsumpcyjnych”, które odbędzie się w dniu 16 lutego 2016r. (wtorek) w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3 Maja 10.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Dopłaty do materiału siewnego
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.01.21     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2016 r. można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Agencja Rynku Rolnego


* Andrzjeki - było tak.....
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.12.04     dodał: admin / autor: Meggy
sołectwo Grzawa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb... Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Tak właśnie było 28.11.2015 w Domu Socjalnym w Grzawie................

czytaj dalej >>>

źródło strony: andrzejki.Grzawa.eu


* Ogłoszenie o przyjmowaniu wniosków rolników o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.28     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Wójt Gminy Miedźna uprzejmie informuje, że uruchomiona została procedura dotycząca oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych.
Rolnicy, w gospodarstwach których wystąpiły szkody w uprawach w wyniku suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w kancelarii Urzędu Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna w godzinach pracy urzędu w terminie do dnia 11 września 2015r.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Spotkanie dla młodych rolników
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.08.01     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Młodzi rolnicy będą mogli starać się o premię w wysokości 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak to zrobić? - wszystkie niezbędne informacje uzyskają na spotkaniu, które odbędzie się 6 sierpnia.
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski będzie można składać od 20 sierpnia do 2 września 2015 r.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiat Pszczyński


*Pierwsza aplikacja dla doradców rolnych mrolnik.pl
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.07.21     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Wystartowała aplikacja mrolnik.pl z interaktywną platformą wspomagająca pracę doradców rolnych. Innowacyjny system w prosty sposób usprawnia współpracę doradców z rolnikami i pozwala zarządzać gospodarstwem jak dobrze prosperującym przedsiębiorstwem.

czytaj dalej >>>

źródło strony: LGD Ziemia Pszczyńska


*W Katowicach startuje kierunek ROLNICTWO
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.05.2015     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach zaprasza zainteresowanych do podjęcia studiów na nowo powstałym kierunku Rolnictwo.

czytaj dalej >>>

źródło strony: STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska


*Wybory członków do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.05.04     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Śląska Izba Rolnicza informuje, że 31 maja 2015r. odbędą się wybory członków do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl


* Zaproszenie do udziału w szkoleniu
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.03.05     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Gminy Miedźna oraz Bank Spółdzielczy w Miedźnej zapraszają na szkolenie, które odbędzie się w dniu 16 marca /poniedziałek/ o godzinie 10.00 w Urzędzie Gminy Miedźna /sala konferencyjna/.

   

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedźna.pl


*Zebranie sprawozdawcze KR i KGW
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.02.26     dodał: admin

sołectwo Grzawa

W dniu 26 lutego w Domu Socjalnym w Grzawie odbyło się zebranie sprawozdawcze Kółka Rolniczego oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Grzawa.eu


*Szkolenie Produkcja zbóż konsumpcyjnych
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.02.24     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Krajowa Federacja Producentów Zbóż zaprasza na szkolenie.......

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiat Pszczyński


*Spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące naboru wniosków o płatności bezpośrednie w roku 2015
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.02.24     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące naboru wniosków o płatności bezpośrednie w roku 2015.........

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiat Pszczyński


*Dzień Seniora - 11 lutego 2015
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.01.30     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Zarządy Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolniczego wraz z księdzem proboszczem serdecznie zapraszają wszystkich seniorów t.j.rencistów,emerytów i chorych na tegoroczny Dzień Seniora,który odbędzie się 11 lutego b.r.

czytaj dalej >>>

źródło strony: ParafiaGrzawa.pl


Zarząd Kółka Rolniczego w Grzawie:


- Wacław Waranica - Prezes zarządu
- Maria Eryka Grygierzec - Członek zarządu
- Bogusław Franciszek Lorek - Wiceprezes zarządu
- Jerzy Błażej Śmieja - Członek organu nadzoru
- Lidia Jadwiga Włodarczyk - Członek organu nadzoru
- Róża Teresa Niesyto - Członek organu nadzoru
- Aleksy Ludwik Wojtala - Członek zarządu
- Maria Magdalena Mika - Członek zarządu
- Józef Piotr Pudełko - Członek zarządu
- Zygmunt Józef Szweda - Członek zarządu

więcej....

Zachowane dokumenty: