Droga s1

* Premier Szydło w Bielsku-Białej
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2016.12.06     dodał: admin
sołectwo Grzawa

W poniedziałek, 5 grudnia 2016r. w Bielsku-Białej zostało podpisane porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatniego odcinka S1. – Droga S1 staje się faktem. To przyszłość naszego regionu i szansa jego rozwoju – podkreśliła premier Beata Szydło. Brakujące trzy odcinki trasy S1 w woj. śląskim mają powstać do 2023r.
Premier Beata Szydło spotkała się z samorządowcami z regionu. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.
Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatniego odcinka S1. – Przyjechaliśmy do Bielska-Białej by ogłosić decyzję, na którą Podbeskidzie, Małopolska Zachodnia i Śląsk czekały wiele lat. To ważna inwestycja, które nie tylko poprawi komunikację w naszym regionie, ale przyczyni się do rozwoju tego regionu. Pokazuje, że Polska się rozwija – powiedziała w Bielsku-Białej premier Beata Szydło.
Chwilę później porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatnich odcinków S-1 zostało podpisane m.in. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz Jerzego Szmita wiceministra infrastruktury i budownictwa.
Harmonogram budowy brakujących odcinków S1:
Pyrzowice – Podwarpie realizacja 2017-2019
Podwarpie – Dąbrowa Górnicza Pogoria realizacja 2019-2021
Kosztowy – Bielsko-Biała Suchy Potok realizacja 2019-2023
Obejście Węgierskiej Górki Przybędza-Milówka realizacja 2018-2023
Czytaj więcej:
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bielsko-biala/a/premier-szydlo-w-bielskubialej-droga-s1-staje-sie-faktem-mapka-harmonogram,11541354/2/

czytaj dalej >>>

źródło strony: Dziennik Zachodni.pl


* Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.07.29     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z dnia 23 lipca 2015 r. dotyczące zawiadomienia stron o dopuszczeniu Pana Piotra Rymarowicza reprezentującego Towarzystwo na Rzecz Ziemi, do udziału na prawach strony w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:"Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła 'Kosztowy II" w Mysłowicach do węzła "Suchy Potok" w Bielsku-Białej".

czytaj dalej >>>

źródło strony: Powiat Pszczyński


*Spotkanie w/s drogi S1
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2015.04.14     dodał: admin
sołectwo Grzawa

10 kwietnia br. wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski uczestniczył w spotkaniu informacyjnym dotyczącym dotychczasowych działań oraz obecnego stanu prac nad inwestycją „S1 Kosztowy – Bielsko-Biała”, które odbyło się w Bieruniu z inicjatywy Burmistrza Miasta Bierunia i Prezydenta Miasta Oświęcimia.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z informacją o dotychczasowych działaniach i obecnym stanie prac nad tą inwestycją, którą zaprezentowali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/Katowice. Przekazali oni obecnym, że po serii spotkań i konsultacji we wrześniu 2013 roku wypracowano nowy przebieg drogi ekspresowej S1, tzw. wariant hybrydowy (wariant „E”), który uwzględnia interesy większości zainteresowanych: samorządów, mieszkańców i przedsiębiorstw górniczych.
Przedstawiciele GDDKiA O/Katowice przedstawili zgromadzonym harmonogram działań na najbliższe miesiące informując, że w najbliższych tygodniach odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych w Centrali GDDKiA w Warszawie, na którym zostanie przedstawiony do przyjęcia wariant hybrydowy. Po uzyskaniu pozytywnej oceny złożony zostanie wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Według przedstawionych przez GDDKiA O/Katowice informacji jest duże prawdopodobieństwo, że decyzja ta może zostać wydana do końca grudnia 2015r.
W dyskusji, która odbyła się po prezentacji GDDKiA udział wzięli m.in. poseł Marek Wójcik, posłanka Ewa Kołodziej, radny województwa Piotr Czarnynoga, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski oraz dyrektor GDDKiA O/Katowice Wojciech Żurek. Poruszono m.in. kwestie realności przedstawionego harmonogramu działań oraz zabezpieczenia środków finansowych na budowę S 1, które według wstępnych szacunków wyniosą ok. 3,5 mld zł.
Burmistrz Krystian Grzesica podsumowując spotkanie powiedział: „Nie chcemy czekać kolejnych lat. Chcemy widzieć efekty naszej pracy i zaangażowania. Liczę, że to spotkanie, przyniesie efekt i prace nad trasą S1 przyśpieszą, a dokumenty planistyczne staną się dokumentami inwestycyjnymi, na podstawie których już wkrótce zauważymy prace w terenie. Dlatego proponuję, abyśmy przyjęli dwa stanowiska, które przekażemy do wszystkich instytucji, odpowiedzialnych za to, by droga ekspresowa S 1 mogła powstać jak najszybciej, w kształcie odpowiadającym nam wszystkim, w wariancie hybrydowym E wraz z obwodnicami Bierunia i Oświęcimia.”
Propozycja Burmistrza Bierunia została poparta przez Prezydenta Oświęcimia i na koniec dzisiejszego spotkania podjęto dwa stanowiska: pierwsze, aby drogę ekspresową S1 Kosztowy – Bielsko-Biała realizować w wariancie hybrydowym „E” i włączyć ją na listę podstawową zadań inwestycyjnych Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-20123 oraz drugie stanowisko, aby uwzględnić budowę południowej obwodnicy Oświęcimia wraz z mostem na Sole w ramach realizacji drogi ekspresowej S 1 Kosztowy – Bielsko-Biała.

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl/Urząd Miasta Bieruń


*Droga S1
sołectwo Grzawa wpis dodano: 2014.09.30     dodał: admin
sołectwo Grzawa

Więcej w/s S1

czytaj dalej >>>

źródło strony: Miedzna.pl

Wioski w internecie - strony internetowe wiosek - Grzawa
 
Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook