Sołectwo Grzawa | Oficjalna strona sołectwa

Aktualności

Temat: Zbiórka dla Kacperka z Miedźnej
wpis dodano: 2022-03-17, admin, żródło strony: Grzawa.eu

Kacperek z Miedźnej urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha, która nazywa się mikrocja III stopnia z atrezją. Co to znaczy? To znaczy, że Kacper nie ma ucha oraz przewodu słuchowego i słyszy tylko na jedno uszko. Z powodu tej wady oraz obniżonego napięcia mięśniowego i zaburzeń integracji sensorycznej Kapi objęty jest Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, Kształceniem Specjalnym oraz terapią SI. Poprzez zabawę i odpowiednie ćwiczenia specjaliści (logopeda, fizjoterapeuta, psycholog, pedagog, terapeuta) starają się zniwelować deficyty rozwojowe: zajmują się kształtowaniem percepcji słuchowej i wzrokowej, doskonaleniem spostrzegawczości słuchowej, rozwijaniem kompetencji komunikacyjnych oraz mechanizmów lewopół-kulowych oraz usprawnianiem motoryki małej i dużej. Kacper może mieć nowe, piękne uszko i normalnie (obustronnie) słyszeć. Został zakwalifikowany do operacji odbudowy kanału słuchowego i rekonstrukcji małżowiny usznej w USA. Ma realne szanse na normalne, bezpieczne i komfortowe życie. Niestety, koszt operacji jest bardzo wysoki i przewyższa możliwości finansowe rodziców Kacpra.
Możesz pomóc Kacperkowi poprzez wpłaty na stronie fundacji Siepomaga lub Stowarzyszenia Omnibus:
https://www.siepomaga.pl/kacper-chodura
https://omnibus.pless.pl/zbiorki/kacper-chodura
oraz przekazując 1% podatku:

KRS: 0000382243 (Fundacja „Kawałek Nieba”)
Cel szczegółowy: 2902 pomoc dla Kacperka Chodura

Rodzice zapraszają również do grupy licytacyjnej na fb (Ninja dla Kacperka – licytacje): https://www.facebook.com/groups/216897893922983.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Ubrania do oddania” na rzecz Kacpra. Wystarczy zrobić porządek w szafie, wrzucić rzeczy (wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej i dziecięcej nie noszące śladów zużycia; buty połączone w pary; torebki – bez zewnętrznych zniszczeń i braków; biżuteria) do worka i dostarczyć pod adres: Jankowice, ul. Żubrów 135a.
Kacper ma obecnie 5 lat. We wrześniu 2023 r. zacznie uczęszczać do szkoły. Cudownie by było, jakby mógł rozpocząć szkołę mając ucho i normalnie słysząc. Nie byłby narażony na ciekawskie spojrzenia i niemiłe komentarze, a co najważniejsze, nie miałby problemów w codziennym funkcjonowaniu i nauce. Żeby tak mogło być, operacja musiałaby odbyć się najpóźniej w I kwartale 2023 r. Całość kwoty za operację należy wpłacić 6 tygodni przed planowanym terminem, dlatego pieniądze trzeba uzbierać do końca grudnia 2022 r. Krótko mówiąc: im szybciej, tym lepiej. Dzięki Tobie niemożliwe może stać się możliwe!

wróć............

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój Nick:

Twój Komentarz:


Ostatnio dodane:

Wiadomości Grzawa
* Oferta wakacyjna w naszej gminie
data wpis: 2022-06-24 , dodał: admin - admin (at) grzawa.eu
* Opłata melioracyjna na rok 2022
data wpis: 2022-03-17 , dodał: admin - admin (at) grzawa.eu

Poleć naszą stronęWioski w internecie - strony internetowe wiosek - Grzawa
 
Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook